LOADING...

2023-11-29

Rada seniorów z Łap odwiedziła Łomżę w ramach „Kulturalnej integracji 60+”

22 listopada 2023 r. w Hali Kultury odbyło się spotkanie szkoleniowo-integracyjne Łomżyńskiej Rady Seniorów i Gminnej Rady Seniorów w Łapach. Było ono okazją do wspólnego poznania się członków, dyskusji i wymiany doświadczeń na temat funkcjonowania rad w swoich miastach.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym zdjęciem łomżyńskiej i łapskiej rady seniorów na Starym Rynku. Gości powitał Zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski. Następnie uczestnicy przeszli do Hali Kultury, gdzie przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów oficjalnie otworzyła spotkanie. – Jest to pierwsze z trzech spotkań szkoleniowo-integracyjnych z radami seniorów, zaplanowanych w ramach projektu pn. „Kulturalna integracja 60+”, na którego realizację Miasto Łomża otrzymało środki od Marszałka Województwa – mówiła Grażyna Czajkowska. Poinformowała, że dla seniorów z tego projektu zostanie zakupionych łącznie 600 biletów na koncerty Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Zastępca Prezydenta Andrzej Stypułkowski życzył zebranym dobrego pobytu w Łomży, owocnych obrad i  zachęcał rady seniorów do udziału w kolejnych ciekawych projektach. Następnie rozpoczęło się, przygotowane specjalnie dla członków rad seniorów szkolenie. O starzeniu się mózgu, problemach z pamięcią i treningu mózgu opowiadała zebranym Katarzyna Zając-Malinowska z Pracowni Kompetencji w Łomży.

Członkowie Łomżyńskiej Rady Seniorów i Gminnej Rady Seniorów z Łap zwiedzali również łomżyńską starówkę, po której oprowadzał gości Wojciech Winko z Punktu Informacji Turystycznej. Po powrocie do Hali Kultury seniorzy obejrzeli film dotyczący funkcjonowania Centrum Usług Społecznych w Łapach. Na koniec dyskutowali o zasadach działania rad seniorów w Łomży i Łapach, współpracy z samorządami, pomysłach i planach na przyszłość.

Spotkanie szkoleniowo-integracyjne odbyło się w ramach projektu pn. „Kulturalna integracja 60+” realizowanego przez Miasto Łomża z dotacji z budżetu Województwa Podlaskiego.

źródło: lomza.pl

Poprzedni Post

Inspirujące Warsztaty Sportowe w SP 1 w Łomży z Mistrzami Świata i Zawodnikami Pho3nix Active School

Następny Post

Łomża przygotowana na nadejście zimy

post-bars

Zostaw Komentarz