LOADING...

2023-11-29

Łomża Oszczędza na Energii Elektrycznej – Nowoczesne Oświetlenie Ledowe na Ulicach

Miasto Łomża wkroczyło w erę nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia ulicznego, podejmując ambitny projekt “Poprawa efektywności energetycznej oświetlenia w Mieście Łomża”. Całość przedsięwzięcia opiewa na około 2 miliony złotych, z czego blisko 2/3 to dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Głównym celem projektu jest wymiana tradycyjnych opraw oświetleniowych na nowoczesne, energooszczędne źródła światła LED. Prace w ramach tej innowacyjnej inwestycji trwają obecnie na ulicy Zawadzkiej i obejmą łącznie 23 ulice w Łomży, w tym Al. Legionów, ul. Piłsudskiego, Szosa Zambrowska, Sikorskiego, Dębowa, Księcia Janusza I, Księżnej Anny, Mazowiecka, Plac Kościuszki, Przykoszarowa, Rondo księdza biskupa Mikołaja Sasinowskiego, Rondo Solidarności, Rondo Witolda Lutosławskiego, Rycerska, Szosa do Mężenina, Świerkowa, Towarowa, Wojska Polskiego, Zawadzka, Witolda Pileckiego, Wiosenna, Sybiraków oraz ul. Leona Kaliwody.

Prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski, podkreśla, że efektem realizacji tego zadania będzie znaczne zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz imponująca oszczędność energii elektrycznej, szacowana na prawie milion złotych rocznie. To nie tylko korzyść ekologiczna, ale także finansowa, która pozwoli miastu inwestować środki oszczędzone na innowacje, infrastrukturę czy programy społeczne.

W sumie na 23 łomżyńskich ulicach wymienionych zostanie blisko 1400 opraw oświetleniowych. Działań nie ogranicza się jedynie do wymiany oświetlenia na już istniejących drogach, ale obejmują również nowe inwestycje drogowe. To kompleksowe podejście do efektywności energetycznej, które sprawia, że Łomża staje się liderem w wykorzystywaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w przestrzeni publicznej.

Warto zauważyć, że montaż oświetlenia LEDowego nie tylko przyczyni się do oszczędności energii, lecz także poprawi jakość oświetlenia na ulicach, zapewniając lepsze warunki bezpieczeństwa dla mieszkańców. To krok ku nowoczesnemu i zrównoważonemu miastu, które troszczy się zarówno o środowisko, jak i komfort swoich mieszkańców.

źródło: lomza.pl

Poprzedni Post

Muzyczne Rodzinne Popołudnie z Koncertem Studia Wokalnego eMDeK

Następny Post

Złote Gody w Łomży: 50 Lat Miłości, Wytrwałości i Wspólnego Życia

post-bars

Zostaw Komentarz