LOADING...

38 ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY DIECEZJI ŁOMŻYŃSKIEJ W WYSZKOWIE 2023.

Rok 1985 został ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, jako Międzynarodowy Rok Młodzieży. Za sprawą Ojca Świętego Jana Pawła II obecnie obchodzi się Światowe Dni Młodzieży.

25 listopada 2023 roku w Wyszkowie coroczne święto młodych obchodzono w sobotę poprzedzającą Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata pod hasłem: „Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony owoc twojego łona” (Łk 1, 42). Patronami Honorowymi i organizatorami byli m.in. Ks. bp. Janusz Stępnowski, Ks. bp. Tadeusz Bronakowski, Powiat Wyszkowski, Gmina Wyszków oraz Parafie w Wyszkowie.
Rok 1985 został ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, jako Międzynarodowy Rok Młodzieży. W Niedzielę Palmową tego roku Ojciec Święty przekazał młodym specjalny list Parati semper. Tydzień później, w Orędziu Wielkanocnym, wygłoszonym w dniu 7 kwietnia 1985 roku, Ojciec Święty wspomniał fakt przekazania Listu do Młodych i po raz pierwszy zapowiedział Światowe Dni Młodzieży doceniając wiarę i entuzjazm młodzieży, z którą się spotykał wcześniej.
Ojciec Święty w grudniu 1985 roku podczas spotkania opłatkowego, w którym uczestniczyło Kolegium Kardynałów oraz pracownicy Kurii Rzymskiej powrócił do tego projektu. W efekcie dzień 20 grudnia 1985 roku uznaje się, jako dzień ustanowienia Światowych Dni Młodzieży.
ŚDM to spotkania z papieżem, organizowane w formie religijnego festiwalu, skupiające młodzież z całego świata, która chce wspólnie spędzić czas i modlić się. W następnych latach do 2020 w Niedzielę Palmową organizowane były Światowe Dni Młodzieży w każdej diecezji, gdzie młodzież spotykała się ze swoimi biskupami, od 2021 diecezjalne spotkanie, decyzją papieża Franciszka organizowane są w Niedzielę Chrystusa Króla.
Symbolami tego Dnia są Krzyż Roku Świętego i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani.
W bieżącym roku świętowano 38. Światowe Dni Młodzieży w Diecezji Łomżyńskiej. Odbyły się 25 listopada 2023 roku w Wyszkowie w powiecie wyszkowskim. Młodzież zgromadziła się w nowo powstałej hali sportowej przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej ,,Kopernik”, która została poświęcona przez ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego.
Diecezjalne Dni Młodzieży w Wyszkowie rozpoczął Ks. bp. Tadeusz Bronakowski.
Można stwierdzić, że zgromadzeni doświadczyli wspólnoty modlitwy, śpiewu i radości. W specjalnie wyznaczonym miejscu młodzież mogła adorować Najświętszy Sakrament oraz doświadczyć uzdrawiającej łaski sakramentu spowiedzi świętej. Na scenie wystąpił Zespół ŚDM Diecezji Łomżyńskiej, WierzTylko, Wyrwani z Niewoli i Arkadio. Nad sprawnym przebiegiem czuwał ks. Marek Żmijewski wraz z dwiema Zosiami i Karolem, a o bezpieczeństwo zadbali żołnierze z Komorowa i uczniowie klas mundurowych oraz służba medyczna z Ostrołęki. Następnie ulicami miasta Wyszkowa uczestnicy udali się do Kościoła Św. Wojciecha. Wspólne spotkanie zostało zakończone Eucharystią w parafii pw. św. Wojciecha pod przewodnictwem pasterza diecezji, ks. bp. Janusza Stepnowskiego oraz zaproszeniem na przyszłe Światowe Dni Młodzieży w roku 2024 do Ostrołęki.

źródło: facebook.pl, kurier-w.pl

 

Poprzedni Post

Niezapomniane Chwile Pielgrzymki do Meksyku: Spotkanie z Bogactwem Kultury i Duchowości

Następny Post

Wspólnota i Wspomnienia: Msza Święta dla Rodziców Utracili Dziecko

post-bars

Zostaw Komentarz